Haber

Kılıçdaroğlu, Muğla’daki Termik Santral Eylemlerine Destek Verdi

Muğla’nın Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerindeki maden sahasının ağaç kesilerek genişletilmesine yönelik protestolar sürerken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu eylemcilerin nöbet tuttuğu Akbelen’e gitti. Kılıçdaroğlu’nun ormanda inceleme yapmadığını öne süren çevreciler, aracı bloke ederek sloganlar attı.

“SENİNLEYİM”

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı açıklamada, “Ağacı keserseniz suyu kesersiniz. Ağacı keserseniz doğayı öldürürsünüz. Ağacı keserseniz oksijensiz kalırsınız. Bunu bütün dünya biliyor. ama bir avuç çete bunu bilmez, ben boşanmaya ‘beşli çeteler’ derim, ‘Beşli çeteler bu milletin kanını emiyor’ diyordum. O yüzden diyordum… Direniyorsun, Kemal kardeşin yanında.”

CHP VEkili FAALİYETLERİ TARTIŞTI

Öte yandan Kılıçdaroğlu ile Akbelen’e giden CHP Milletvekili Mahmut Tanal, bir aktivistle yaptığı tartışmada “Sizin gibiler yüzünden gücü kaybettik” dedi. Eylemcinin “Bizim sayemizde kazanacaktınız ama iyi ki kazanmadınız” demesi üzerine geri dönen Tanal, “AK Parti’nin ekmeğine yağ sürüyorsunuz” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine eylemciler Tanal’ı yuhaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu