Haber

26 yıl arayla aynı yaşta ve aynı gün şehit olan güvenlik korucusu baba ve oğlu anıldı.

MARDİN’in Ömerli ilçesinde aynı gün ve aynı yaşta PKK’lı teröristlerle yaşanan çatışmada şehit olan güvenlik korucuları Mehmet Emin Emen (37) ve oğlu Abdullatif Emen, mezarları başında anıldı.

13 Eylül 1993’te Ömerli ilçesinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada güvenlik görevlisi Mehmet Emin Emen şehit oldu. O sırada 11 yaşında olan oğlu Abdullatif Emen, babası gibi korucu oldu. Emen, 7 Eylül 2019’da PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaralandı. Kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Abdullatif Emen, 13 Eylül’de şehit oldu. Aynı tarih ve aynı anda şehit olan baba-oğul yaşlarında mezarlarında anıldı. Kırsal Kayaüstü Mahallesi’nde düzenlenen anma törenine Kaymakam Kerem Türker, Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, ilçe protokolü ve şehit yakınları katıldı. Törende Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Daha sonra şehit ailelerinin evine gittik. Protokol, hem eşini hem de oğlunu kaybeden Bedia Emen’i ziyaret etti. Burada da şehitler için dualar edildi.

Kaymakam Kerem Türker, “Ne yazık ki ikisi de farklı yıllarda da olsa aynı gün şehitlik şerbetini içtiler. Peygamber Efendimiz’in komşusu oldular. Allah onlardan ve geride bıraktıklarından razı olsun” dedi. bin kat geriden geliyoruz. Onlar sayesinde biz buraya rahatlıkla gelip köylerimizi ziyaret edebiliyoruz. Vatandaşlarımız burada rahatça tarım ve hayvancılık yapabiliyor. Tabii bizim için acı bir şey. Keşke olmasaydı ama biz Ölenlere geçmiş olsun dileklerimizi iletmek gerekiyor. Biz de özel harekât müdürümüzü birebir çatışmada şehadete gönderdik. Şimdi onları anmak için buradayız. Allah şehadetlerini kabul etsin. Geride kalanlara da nasip etsin. ” sabırlıyım” dedi.

Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, “Bu coğrafyamızda elbette her dönemde farklı bir kahramanlık hikayesi vardır. ‘Şehit oğlu’ dediğimiz bir baba evladı, aynı yaşta, aynı yaşta şehit oldu. Günün farklı bir kahramanlık hikayesi var burada, çok acı ama onların kanını dökmek ne kadar da keyifli.” “Onlar her zaman ülkemizin birlik ve beraberliği, devletin bekası için çabalamışlardır ve gelecek nesillere örnek olarak bunu yapmaya devam edeceklerdir. Bu, öncelik verildiğinde kanlarını, canlarını dökecek insanların bir örneğidir.” devletin birlik ve beraberliğidir. Allah şehadetlerini kabul etsin” dedi.

Şehit Mehmet Emin Emen’in oğlu Abdurrahim Emen, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Biri kardeşim, diğeri babam. Biz de onların yolundayız. İnşallah Allah devletimize zarar vermesin. Gerekirse şehitlik şerbetini içmeye hazırız. Vatanımız ve bayrağımız için her türlü fedakarlığı yapacağız.” “Biz bunu yapmaya hazırız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu